Díky vylepšené hře jsme zaznamenali druhé vítězství v sezóně!!

07.10.2022

Ve třetím kole hostili Green Monsters tým Medvědů. Domácím tentokrát chyběl jejich nový střelec Tomáš Vlček, který v minulém zápase zaznamenal čtyři branky. A ne jen ten. Na střídačce domácích bylo jen osm hráčů do pole. To nevěstilo nic dobrého. Přesto se Greeni vtrhli nadšeně do zápasu. Nadšení jim vydrželo jen necelé dvě minuty. To se poprvé, a ne naposledy, prosadil hostující Matěj Kupf. Po sedmi minutách dostali domácí výhodu přesilové hry. Jenže než se stačili zformovat, zvýšil v oslabení na 0:2 opět Matěj Kupf . Ještě v téže přesilové hře se domácí přeci jen prosadili a snížili na 1:2 zásluhou kapitána Radka Moťky. Bohužel pro Green Monsters to bylo naposledy, kdy ještě dýchali Medvědům na záda, neboť ještě do konce první třetiny se prosadil Lukáš Vítek a Martin Šubrt. První třetina tak skončila 1:4 pro Medvědy.

Druhá třetina se začala opatrněji a na branku se čekalo do její šesté minuty, kdy dovršil hattrick Matěj Kupf. A to ještě nebylo od něj všechno. O pět minut později zaznamenal dnes svůj čtvrtý gól a to opět v oslabení. Do konce druhé třetiny přeci jen domácí zaznamenali svou druhou branku z hole Martina Beneše, ale záhy inkasovali od Lukáše Vítka. Stav po třiceti minutách byl 2:7.

Ve třetí třetině už byla na domácích vidět únava. Výsledkem toho byli jen tři střeli za celou třetinu na brankáře hostí Patrika Šemberka. Medvědi měli ve třetí třetině hru plně pod kontrolou a zasypali domácího brankáře Adama Valachyho devatenácti střelami. Paradoxně ale v posledním dějství přidali jen jednu branku a to z přesilové hry na 2:8, kterou využil kdo jiný než famózní Matěj Kupf a zaznamenal dnes svou pátou branku a s jednou asistencí k tomu, tak dnes zaznamenal šest kanadských bodů a vyhoupl se do čela kanadského bodování soutěže. Za zmínku stojí i dnešních šest asistencí Davida Krieglera. Celkem jich má devět a je prozatím nejlepším nahrávačem soutěže. Medvědi zaslouženě vyhráli a berou tři body!