Dokráčeli jsme si pro stříbrné medaile!!!

27.06.2022

V sobotu 25. 06. 2022 jsme sehráli druhé utkání finálové série ONHLL proti týmu HBC Vosy Liberec. Bohužel jsme dostali lekci produktivity. Vosy v zápase prodaly své zkušenosti z podobných zápasů a zastavily naši cestu k vytouženému titulu. Druhé místo je pro nás také obrovský úspěch, takže se v nás pere nadšení z druhého místa, ale také zklamání, že pohár byl tak blízko. Pojďme se podívat na průběh utkání.Vstup do utkání se nám opět nevydařil. Tentokrát se ve třetí minutě prosadil Vondáček, kterému připravil střeleckou pozici Smetaník. Vedení soupeře však vydrželo pouze dvě a půl minuty. Tehdy Jakubec v souboji vybojoval balonek, přistrčil na červenou čáru, kde se Malowanyj nerozpakoval a jeho nepovedená střela "šmatlavka" skončila až za zády Majera. To však bylo z naší strany vše co jsme směrem dopředu v první třetině předvedli. Vosy ještě stačily reagovat na vyrovnávací branku a zásluhou Frka a Smetaníka do přestávky vedly 3:1.Ve druhé třetině jsme zlepšili hru a snažili se tlačit do útoku. Bohužel žádný trvalý tlak jsme si nevytvořili a naše snaha většinou končila na obraně soupeře. Pár zavarů v Majerově brankovišti jsme měli, avšak gólovou radost nám tato snaha nepřinesla. Naopak Vosy se prosadily hned dvakrát a to zejména zásluhou Hrníčka. První branku vstřelil po přihrávce Smetaníka ve dvaadvacáté minutě a o šest minut později si role prohodili. Hrníčko předvedl parádní individuální akci, po které předložil míček před odkrtou branku Smetaníkovi a Šemberk v naší brance zůstal bez šance.Do třetí třetiny jsme šli s vědomím, že již nemáme co ztratit. A už po dvou minutách přišla gólová radost a špetka naděje. Malowanyj vystřelil, Majer jeho střelu ještě vyrazil, ale na dorážku Valy už byl krátký. Když o dvě minuty později vstřelil branku Vos Smetaník, stala se z těžkého úkolu vyrovnat utkání mission impossible, kterou by nesplnil ani Tom Cruise. Vosy ještě do konce utkání třikrát skórovaly. Dvakrát se prosadil Vondráček a jednou Erben a rozhodli tak o konečném stavu 2:9 pro Vosy.Vosám gratulujeme k triumfu v ONHLL za sezónu 2021/2022 a zároveň vzkazujeme, že se vrátíme silnější a v příští sezóně jednoznačně budeme chtít Vosy sesadit z trůnu.