Na úvod sezóny jsme rozehnali Vosí roj !!

02.10.2022

Druhá třetina se nesla v trochu jiném duchu. Vosy nesložily zbraně a vrhly se do útoku a podařilo se jim vytvořit si optickou převahu. Do vyložených šancí se však nedostávaly a když už nějaká střela prošla přes defenzivní blok, mezi třemi tyčemi čaroval Šemberk a dokázal všechny pokusy zlikvidovat. My jsme podnikali nebezpečné protiútoky a v 18. minutě se dostal do úniku Kupf. Majer jeho první pokus ještě zneškodnil, nicméně míček vyrazil zpět ke Kupfovi, který udělal kličku, gólman Vos hodil hokejku a tak následovalo trestné střílení. Náš nejproduktivnější hráč posledních sezón se nemýlil a po forhendové kličce zvýšil vedení. O 6 minut později se vhazovalo v našem útočném pásmu, Kupf se ihned po vhazování rozhodl ke střele a překvapil tak Majera, který jen bezradně rozhodil rukama. Skóre 4:0. Následoval souboj Říhy s Frkem, který vyvrcholil pošťuchováním a tedy vyloučením obou za nesportovní chování. V závěru třetiny se do dvou výborných příležitostí dostal Drapák, nicméně se nedokázal prosadit ani v jednom případě. V prvním netrefil prázdnou branku a ve druhé šanci mu Majer "haškovským" zákrokem chytil střelu do odkryté branky. Výsledek se již nezměnil a tak po prvních 30 minutách platil stav 4:0 pro nás.

V úvodu třetího dějství vykřesal drobnou jiskru naděje pro Vosy po přihrávkách Erbena a Peřiny Smetaník, který se výborně odtrhl od Krieglera a překonal jinak bezchybného Šemberka. Onu zmiňovanou jiskru se však podařilo velice rychle uhasit. Růzha vyslal už o minutu později do přečíslení Valu s Kupfem. Vala potáhl balonek a předložil Kupfovi před prázdnou branku a "Mráva" se v těchto situacích nemýlí. Typickou situací ve třetí třetině byla snaha Vos překonat naši obranu. My jsme pečlivě bránili a Vosy se tak nedokázaly dostat ke své typické hře. Poslední hřebíček do rakve zasadil Vosám Růzha, který se po přihrávce Kupfa podruhé v zápase prosadil. Závěr utkání jsme si už pohlídali a dokráčeli si tak pro vítězství.

Vstup do ročníku 2022/2023 se tedy vydařil. V prvním utkání nejvíce zazářil Šubrt, který zblokoval velké množství střel. Co nepochytal Šubrt, zastavil Šemberk a v úvodním utkání dosáhl na úspěšnost 96,96 %. Kupf zaznamenal 4+1 a ukázal, že je tím pravým bodovým lídrem.

Už zítra nás čeká další velmi těžké utkání proti Liškám. Proti Liškám nastoupíme v oslabené sestavě a bude tak klíčovým faktorem předvést stejně zodpovědný výkon jako v prvním kole.

Dlouho jsme na to čekali a konečně to přišlo. V prvním utkání jsme se utkali s loňským mistrem a Vosám jsme měli rozhodně co vracet. Už dávno jsme hodili za hlavu výsledky z finále a přichystali jsme se na novou sezónu. Příprava, která přinesla některé změny, se nám vyplatila a z prvního utkání bereme 3 body. V utkání jsme předvedli to, jak bychom se chtěli v letošním ročníku prezentovat. Týmový výkon, kde jeden druhému kryje záda podpořený kvalitními individuálními výkony nám přinesl vítězství 6:1. Pojďme se podívat na průběh utkání.

V okleštěné sestavě jsme se vrhli do první třetiny a nutno podotknout, že už od prvního vhazování bylo jasné, že se bude jednat o tuhý boj. Do utkání jsme vstoupili dobře, dařilo se nám držet soupeře na uzdě, vyhrávali jsme vhazování i osobní souboje a dařilo se nám Vosy přehrávat, což eskalovalo v čase 6:50, kdy se Kupf stáhl pro míček za naší branku, přisunul ho L. Říhovi, ten se nerozpakoval vysunul do středního pásma Krieglera, který našel přesnou přihrávkou mezi beky Kupfa a ten se tváří v tvář Majerovi nemýlil. O necelé 2 minuty později se skóre opět měnilo. Vala s Krieglerem vytvořili závar v útočném pásmu, ze kterého těžil Růzha, v chumlu hráčů se zorientoval nejlépe a zvýšil naše vedení na 2:0. V závěru třetiny se Vosy dostaly do útočného pásma, ale branku jim to nepřineslo. Výborně hrající Šubrt blokoval co mohl a vyčníval ve statistikách Radegast Indexu. První třetina už další branku nepřinesla a tak jsme první třetinu mohli hodnotit kladně a měli jsme na co navazovat.